LožniceImage

Ložnice by měla být zónou klidu a odpočinku. Věnujte tedy trochu pozornosti rozmístění ložnicového nábytku i výběru matrací a roštů.

Umístění postele ve velké míře ovlivňuje velikost a dispozice ložnice. Pro umístění postele existuje mnoho variací, ale nedoporučuje se dát postel k oknu nebo ke dveřím. Z psychologického hlediska je pak vhodné postavit postel ke stěně.

Optimální vnitřní šířka postele se pohybuje mezi 85 až 95 cm, ale setkat se můžeme i se zúženou postelí o šířce 80 cm. Výška lůžka je v rozmezí 42 až 45 cm, pro starší osoby se může zvýšit i na 50 až 60 cm. Kolem postele by měla být volná plocha nejméně 60 cm, abyste měli při úklidu a výměně ložního prádla dostatečně velký manipulační prostor.

 

Zařiďte si ložnici

Rozmístění nábytku v ložnici je jedním z důležitých kroků při jejím plánování. Dominantou ložnice je samozřejmě postel, která by měla být dostatečně veliká a pohodlná a která by měla mít volný přístup (v případě manželské z obou stran). Po jejích obou stranách bychom měli pamatovat na noční stolky, za účelem odložení maličkostí jako jsou brýle, knihy nebo časopisy. Pokud přímo na ložnici nenavazuje šatna, neměla by zde chybět objemná komoda pro drobné osobní prádlo a šatní skříň.Image

Standardní rozměry u postelí

 

 

 

 

 


 

Jednolůžkové postele

Jednolůžkové postele nabízíme v rozměrech 80/90/140 x 200 cm s rámem postele v laku, dýze a LPD.

www.hanak-nabytek.cz/loznice/